Wakacje, szczególnie w okresie miejmy nadzieję popandemicznym, to czas wyjątkowy. Spragnieni długo wyczekiwanego słońca, spotkań towarzyskich, imprez plenerowych jesteśmy łasi na każdą formę rekreacji. Szczawieński MOSiR nie próżnuje i zaprasza na wszelkie formy aktywności.

Końcem maja ruszyliśmy z akcją „Aktywne Szczawno-Zdrój z MOSiRem”. We wtorki spotykamy się z fanami nordic walking na Słonecznej Polanie, by wspólnie zadbać o prawidłowy chód z kijkami, dobrą kondycję, by spędzić czas z tym, którym również zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. – zaprasza na Słoneczną Polanę w każdy wtorek o godz. 18:00 Karolina Tomza, specjalista ds. administracji i marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju. – Środy to coś dla ogólnego rozwoju. O godz. 18:30 na boisku lekkoatletycznym przy ul. Słonecznej 1 A widzimy się z Romanem Magdziarczykiem, jednym z bardziej utytułowanych polskich chodziarzy. W pięknych okolicznościach przyrody spotyka się ogromne sportowe doświadczenie i ci, którzy chętnie, pod czujnym okiem specjalisty uczą się, jak ćwiczyć i jednocześnie sobie nie szkodzić. – dodaje Tomza. Szczawno-Zdrój już od lat może poszczycić się regularnymi zajęciami jogi. MOSiR kontynuuje tę tradycję – W każdą sobotę o godz. 9:00 odprężamy się w Parku Szwedzkim. I choć nie jest to typowy sport to ma rzeszę wielbicieli ze Szczawna i okolic. W każdej  chwili możecie do nich dołączyć! Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a dla najbardziej aktywnych przewidziane są nagrody od partnera – firmy Decathlon ze Szczawna-Zdroju.

Urlopu nie ma również szczawieński Delfinek. Kryta pływalnia przy ul. Słonecznej 1A zaprasza przez cały okres wakacji do basenowych aktywności. Hala basenowa w Szczawnie-Zdroju to idealne miejsce do nauki pływania, jak i spędzenia czasu z rodziną. Mieści 4-torową nieckę (8,5 m x 16,67 m, głębokość: od 0,9 m do 1,35 m), brodzik dla dzieci (5m x 5m, głębokość: 40 cm), jacuzzi i saunę. Do 31 sierpnia działa według harmonogramu – od poniedziałku do piątku pływamy od godz. 9:00 do 20:00, w soboty i niedziele – od godz. 10:00 do 18:00.

Na przełomie lipca i sierpnia Szczawno zaprasza na dobrą zabawę w ramach Festiwalu Smaków Świata. – Poprzednie edycje szczawieńskich zlotów food trucków przyjęliście z radością, dlatego w tym roku nie odpuszczamy i zapraszamy na ucztę street foodu w połowie wakacji. Od 30 lipca do 1 sierpnia ul. Kościuszki wypełnią smaki, zapachy, muzyka i Wasz gwar. – zachęca Karolina Tomza. Dodatkowo organizatorzy 31 lipca od godz. 16:00 zapraszają na Eksplozję Kolorów. Słoneczną Polanę zasypią różnobarwne proszki, które mają swoich fanów, szczególnie wśród młodzieży. Wyrzuty kolorów odbędą się co pół godziny, wielka impreza potrwa do godz. 21:00, tuż po niej dyskoteka pod chmurką.

4 września to święto rowerowe. Wzgórze Gedymina i unikatowy w skali Europy tor do 4X – dyscypliny, która wyzwala adrenalinę nie tylko wśród zawodników, wypełnią polscy zawodnicy, bowiem właśnie tego dnia planowane są Mistrzostwa Polski w Four Crossie. – To jak co roku ogromne widowisko, na które już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych.