Tomasz Durajczyk – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju

Szczawno-Zdrój posiada rewelacyjną bazę sportowo-rekreacyjną, dostosowaną do wielu grup odbiorców. Kompleks przy ul. Słonecznej, w skład którego wchodzi hala sportowa, kryta pływalnia, obiekt lekkoatletyczny to miejsce szczawieńskich aktywności. Spotykają się tu kluby sportowe i szkółki różnych dyscyplin, ćwiczą dzieci z miejskich placówek oświatowych, trenują mieszkańcy.

Kolejnym szczawieńskim magnesem, który przyciąga rodziny z dziećmi, spacerowiczów, sportowców jest Słoneczna Polana przy ul. Narciarskiej. Bardzo dobrze wyposażony plac zabaw, siłownia zewnętrzna z dużą ilością sprzętów, ścianka wspinaczkowa w pięknych okolicznościach przyrody cieszą się dużą popularnością. W okresie wiosenno-letnim przyjeżdżają tu fani sportów ekstremalnych, bowiem Szczawno-Zdrój pochwalić się może jednym z najpiękniejszych torów 4X nie tylko w Polsce, ale w Europie i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez kolarzy zarówno z terenu naszego kraju, jak również z Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii.

Ponadto w bazie sportowej mamy nowoczesną salę gimnastyczną przy ul. Sienkiewicza oraz boiska wielofunkcyjne przy ul. Topolowej, oblegane przez sportowców ze Szczawna-Zdroju i okolic.

Nie sposób nie wymienić tu góry Chełmiec – coraz bardziej docenianego i chętnie odwiedzanego przez turystów szczytu Gór Wałbrzyskich.

Powyższe wskazują, że sport i rekreacja to dziedziny, w które gmina coraz intensywniej inwestuje, wiedząc, jak ogromnym są potencjałem, dlatego wraz z włodarzami Szczawna-Zdroju zapraszam do skorzystania z tej bogatej oferty. O każdej porze roku. By spędzić czas w duchu aktywności sportowej, jak i wypocząć na łonie natury w uzdrowiskowym klimacie.